Modernizacja Polonii – prace ruszą jesienią

Magdalena Jabłońska
,

Wkrótce rozpocznie się modernizacja stadionu Polonii. Ogłoszony został przetarg na pierwszą część prac polegającą na rozbiórce budynków kolidujących z planowaną budową trybuny wschodniej – sektor „B”.

Po modernizacji stadion ma lepiej odpowiadać potrzebom żużlowców i kibiców. Trybuna będzie posiadała nową strefę gastronomiczną, poprawi się baza sportowa. Powstaną nowe boksy dla zawodników. Kolorystyka ma nawiązywać do tradycyjnych biało-czerwonych barw Polonii. Trybuny będą przybliżone do toru, co pozwoli widzom lepiej obserwować zmagania sportowców na torze i boisku.

Prace rozpoczną się od rozbiórek. Obecnie ogłoszony został przetarg na tę część zadania. Po podpisaniu umowy zajmą one około 10 tygodni. Rozpoczną się one po turnieju charytatywnym „Asy dla Tomasza Golloba”, który zaplanowany jest na 7 października 2018 roku. Jeszcze w tym roku w osobnym postępowaniu zlecone zostaną prace związane z budową nowej konstrukcji trybuny.

Stadion Polonii Bydgoszcz im. Józefa Piłsudskiego ma bardzo bogatą tradycję. Kiedyś pełnił funkcję stadionu miejskiego, a jego otwarcia dokonał sam prezydent RP Stanisław Wojciechowski. Uroczyste otwarcie miało miejsce 3 sierpnia 1924 roku, jednak pierwsze mecze zaczęto na nim rozgrywać dopiero dwa lata później. Najpierw był to obiekt typowo piłkarski i lekkoatletyczny. Do czasu, aż zawarczały na nim pierwsze żużlowe motocykle.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama