„Mistrzowie” w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Wiktoria Raczyńska
,

Od 21 lutego Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza do zwiedzania ekspozycji przybliżającej wybrane prace malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum. Dzieła wielkich mistrzów, które przez laty gromadziło Muzeum Okręgowe, będzie można podziwiać na wystawie czasowej do 24 maja.

Prezentowana wystawa jest kolejną z cyklu zapoczątkowanego w 2017 roku pt. Mistrzowie, która wówczas cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ponownie w muzeum prezentowane będą dzieła twórców, których nazwiska trwale zapisały się w historii sztuki od XVII do początku XX wieku. Zobaczycie dzieła m.in. Daniela Chodowieckiego, Maksymiliana Antoniego Piotrowskiego, Józefa Chełmońskiego, Wojciecha Gersona, Waltera Leistikowa, Konstantego Laszczki oraz autorstwa artystów z kręgu malarstwa niemieckiego i flamandzkiego, m.in. David Teniers Młodszy. Ekspozycja jest niebywałą okazją, aby podziwiać dzieła na co dzień nie pokazywane, a należące do zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

UWAGA: Wystawa nie ma oficjalnego wernisażu. Będzie można zobaczyć ją już od najbliższego piątku, w godzinach otwarcia muzeum (10.00-16.00). Wystawa czynna jest do 24 maja 2020 roku. Na oprowadzanie kuratorskie z Ingą Kopciewicz – kierownikiem działu sztuki, zastępcą dyrektora ds. zbiorów, muzeum zaprasza 15 marca na godzinę 15.00. Obowiązuje bilet wstępu.

materiały nadesłane: Katarzyna Joniec, MOB

Reklama