Miejsce kultury w strategii rozwoju Bydgoszczy

Marek Tomaszewski
,

Ratusz zaprasza mieszkańców na trzecią debatę, która odbędzie się w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku. Poniedziałkowe (30 października) spotkanie odbędzie się pod hasłem „Twórczość”, jej współorganizatorem jest Miejskie Centrum Kultury. Wcześniej debaty poświęcone były młodzieży i seniorom.

Dotąd odbyły się dwie debaty – w pierwszej o swojej wizji miasta opowiadała młodzież, w drugiej – seniorzy. Trzecia dotyczyć będzie spraw kultury, a jej hasłem jest „Twórczość”.

Na debatę zaproszeni zostali: Marzena Matowska – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, dr Grzegorz Kaczmarek  – społecznik, wykładowca UKW, prof. Marek Chamot – historyk, kulturoznawca, medioznawca, popularyzator historii i dziedzictwa kulturowego, publicysta i społecznik, pracownik naukowo-dydaktyczny WSG, Jacek Puzinowski  z Fundacji „Brwi” i Remigiusz Zawadzki z Fundacji Sztuki ART-HOUSE.

Punktem wyjścia do dyskusji będzie wprowadzenie do zagadnień związanych z planowaniem strategicznym i znaczeniem wypracowania przyszłego kształtu miasta oraz wstępne, częściowe wyniki prowadzanego obecnie badania ankietowego.

Debata odbędzie się 30 października, początek o  godz. 17.00, w sali konferencyjnej hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka” (wejście od strony rzeki Brdy).

zdjęcie: Ryszard Sibora, Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama