Miastostan. Zgubimy się?

Wiktoria Raczyńska
,

W ostatni piątek kwietnia lokal przy ul. Marcinkowskiego 22 zamieni się w Miastostan. Sztuka•Teria zaprasza na wernisaż. Lokalny.

W piątek, 26 kwietnia 2019 roku, o godzinie 19.00 w nowej siedzibie Fundacji Sztuka•Teria, przy ul. Marcinkowskiego 22 odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej Miastostan.

Jej celem, a ambicją twórców jest pokazanie bydgoszczanom, jak piękne, a zarazem nieoczywiste potrafi być nasze miasto. Jak wielkim polem do artystycznego manewru może być gród nad Brdą. Nie, nie zobaczycie tu Klarysek, Wyspy Młyńskiej, fontanny „Potop” i Myślęcinka. Zobaczycie za to schody, palmy i Łuczniczkę. Ale nie tę, którą znacie, ona nie dostała zaproszenia. Wpadnie za to jej siostra. Ta zbuntowana.

Podczas wystawy zaprezentują się bydgoscy artyści, dla których Bydgoszcz jest jak czyste płótno. Już dziś wiemy, że oba piętra Sztuka•Terii wypełnią się obrazami Magdaleny Pacoszyńskiej, zdjęciami Dariusza Gackowskiego, grafikami artysty ukrywającego się pod pseudonimem Szatafakap oraz pracami kilku sztuka•teryjnych satelit.

materiały nadesłane: Kuba Ignasiak, MCK w Bydgoszczy

Reklama