Miasteczko Ruchu Drogowego rusza nieoficjalnie

Wiktoria Raczyńska
,

Od najbliższej soboty (5 kwietnia) będzie można korzystać z Miasteczka Ruchu Drogowego, które powstało przy głównej promenadzie parku pomiędzy Parkiem Rozrywki a polaną Różopole.

Korzystanie z miasteczka jest darmowe, a można je użytkować według następującego harmonogramu: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00 wstęp mają szkoły, natomiast w godzinach 12.00-18.00 i w weekendy w godzinach 9.00-18.00 miejsce to otwarte będzie dla pozostałych chętnych.

Na oficjalne otwarcie z zajęciami edukacyjnymi, zabawami, grami dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, pokazami ratownictwa medycznego i pojazdów, m.in., straży pożarnej, policji trzeba jeszcze poczekać do piątku 9 maja. Uroczystość ta odbędzie się w ramach obchodów 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Miasteczko służy do praktycznej nauki zasad ruchu drogowego. Wyposażone jest, m. in., w sygnalizację świetlną, rondo, przejścia dla pieszych, znaki drogowe. Leśny Park Kultury i Wypoczynku jest jego zarządcą. Miasteczko powstało w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z udziałem środków europejskich i z budżetu państwa.

materiały prasowe Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama