MCK szuka kandydatów do swojej telewizji

Tomasz Welcz
,

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy tworzy swoją „kulturalną telewizję”. Szuka kandydatów z pomysłami na prowadzenie „Emcek TV”.

Konkurs skierowany jest głównie do młodych ludzi, którzy chcieliby sprawdzić się w roli dziennikarzy telewizyjnych. Startować może każdy. Doświadczenie nie jest najważniejsze, liczy się świeżość spojrzenia i kreatywność. Konkurs podzielony jest na dwa etapy.

W pierwszym, kandydujące zespoły składają propozycje pomysłów na poprowadzenie „emcekowej” telewizji na kanale YouTube. Na koncepcje MCK czeka do 31 stycznia. Na początku lutego spośród zgłoszeń wyłonione zostaną dwie ekipy, które wejdą do drugiego etapu. W nim zadaniem wybranych zespołów będzie przygotowanie pięciu krótkich relacji z wydarzeń odbywających się w MCK i jego oddziałach. 15 marca komisja konkursowa zadecyduje, która ekipa wygra rywalizację i poprowadzi EmcekTV, aż do wakacji.

Propozycje konkursowe mogą składać dwu- lub trzyosobowe zespoły realizatorskie. MCK zapewni też ekipom, zakwalifikowanym do drugiego etapu konkursu, sprzęt do realizacji relacji.

Propozycje należy wysyłać pod adres: press@mck-bydgoszcz.pl.

Reklama