Marsz dla życia i rodziny

Magdalena Jabłońska
,

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca, ulicami Bydgoszczy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Tego dnia odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny w 150 miejscowościach w Polsce. Bydgoski marsz przejdzie ulicami naszego miasta po raz ósmy.

Przed marszem, o godzinie 12.30, w katedrze bydgoskiej zostanie odprawiona msza święta, a po niej o godzinie 14.00 rozpocznie się marsz, który przejdzie ulicami Bydgoszczy do Bazyliki św. Wincentego a Paulo. Tradycyjnie, na placu przy bazylice odbędzie się piknik rodzinny ze szczególnymi atrakcjami dla najmłodszych.

Hasło bydgoskiego marszu brzmi: wiara + nadzieja + miłość = rodzina. Tegoroczne hasło ma zwrócić uwagę na wartość wiary, nadziei i miłości w budowaniu rodziny i w życiu każdego człowieka, zwłaszcza chrześcijanina.

Marsz dla Życia i Rodziny to doskonała przestrzeń do wyjątkowego spędzenia czasu z rodziną. Na marsz zaproszeni są wszyscy, dla których ważne są wartości rodzinne i szacunek dla życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci.

W tym roku w marszu pójdą 3 osoby na szczudłach z flagami w kolorze niebieskim, zielonym i czerwonym, które będą symbolizowały wiarę, nadzieję i miłość – hasło marszu.

materiały nadesłane: Regina i Marek Piątkowscy, koordynatorzy Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny

Reklama