Maraton Puszczy Bydgoskiej już wkrótce

Wiktoria Raczyńska
,

To już druga edycja Maratonu Puszczy Bydgoskiej. Ta sportowa impreza o zasięgu ogólnopolskim odbędzie się 1 października. Jej głównym celem jest zrzeszanie zawodników uczestniczących w zawodach biegowych, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, integracja mieszkańców, promocja Bydgoszczy i Puszczy Bydgoskiej oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

Zawodnicy mają możliwość wyboru, na jakim dystansie chcą wystartować: 21+, 42+ i 60+. Miejsce też nie jest przypadkowe, organizatorom zależy na oryginalności imprezy, stąd pomysł na bieg przełajowy. Chcą pokazać piękno Puszczy Bydgoskiej oraz wszystkie jej walory turystyczne oraz rekreacyjne.

Zapewniają, że będą to zawody na najwyższym poziomie organizacyjnym. Ta pewność wynika z tego, że sami organizatorzy są uczestnikami podobnych imprez i doskonale wiedzą, czego oczekują uczestnicy. W zawodach wystartuje przeszło 300 biegaczy na wszystkich dystansach. Start i biuro zawodów przy Barze pod Kogutem, Aleja Jana Pawła II 179 Bydgoszcz.

Zadzwoń 531 401 512, napisz: maratonpb@gmail.com.

Zeszłoroczna edycja zyskała uznanie wśród biegaczy i zdobyła wiele nagród i wyróżnień.

materiały nadesłane: Wojciech Wrzesiński, mpb

Reklama