Makijaż zrobiony w tramwaju

Jagoda Szulc
,

W ubiegłą niedzielę w zabytkowym tramwaju na ulicy Długiej 43 dla bydgoszczanek zorganizowano bezpłatne warsztaty makijażu. Zajęcia prowadziła profesjonalna wizażystka Make Up Artist-CRPK Visage – Daria Berendt.

DSCN0399(1)Warsztaty rozpoczęły się w świetnych nastrojach od pokazu makijażu dziennego, a następnie nocnego. Na zajęciach nie zabrakło też teorii. Każda z pań otrzymała analizę kolorystyczną cery, rysunki z różnymi owalami twarzy i kształtem oczu. Bydgoszczanki dowiedziały się, jaki typ urody posiadają i jakie kolory do nich pasują.

Krok po kroku Daria dokładnie pokazywała i ujawniała wiele tajników makijażu.

– Najważniejszy jest podkład i puder, on dopełnia doskonałości. Te rzeczy mają największe znaczenie dla udanego makijażu – mówi z przekonaniem.

– Zajęcia przerosły moje oczekiwania. Na początku sądziłam, że będzie krótko i na temat, jednak myliłam się. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. W szczególności o podkładach i bronzerach, czyli jakich używać i gdzie najlepiej je kupić. Zobaczyłam, jak zrobić makijaż, by dobrze wyglądać w ciągu dnia, a jak wieczorem – opowiada zadowolona Karolina.

DSCN0392– Obalamy mity, czyli odpowiadamy na odwieczne pytanie, czy makijaż wyrządza dużo szkód naszej cerze? Według mnie, to nieprawda. Zimą to właśnie makijaż chroni cerę przed mrozem i pękaniem naczynek – wyprowadza wszystkich z błędu przedstawicielka CRPK Visage.

Ostatnia część zajęć była już popisem samych uczestniczek. Teraz to one musiały pochwalić się nowymi umiejętnościami i zrobić makijaż sobie nawzajem. Nad wszystkim czuwała Daria gotowa do pomocy i rozwiania ewentualnych wątpliwości.

– Zbyt dużo bronzera, posklejane rzęsy i za mocno obrysowane czarną kredką oczy to trzy najczęstsze błędy w makijażu, których musimy się wystrzegać – mówi Daria.

– Te warsztaty na pewno odmienią moje codzienne przygotowania do wyjścia z domu – stwierdza Karolina.

Reklama