Maciej Prus o sztuce reżyserowania w Dniu Teatru

Wiktoria Raczyńska
,

W ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru Opera Nova serdecznie zaprasza w czwartek, 26 marca o godzinie 17.00 na spotkanie z wybitnym twórcą, nestorem polskich reżyserów, Maciejem Prusem.

Obok ogromnego  dorobku reżyserskiego w teatrze dramatycznym Maciej Prus reżyserował w teatrach operowych m.in..: „Straszny dwór” Moniuszki (Teatr Wielki w Warszawie 1972 r.), „Don Giovanniego” Wolfganga Amadeusza Mozarta (Teatr Wielki w Warszawie, 1976 r.), „Króla Rogera” Karola Szymanowskiego (Teatr Muzyczny w Krakowie, 1976 r.; Teatr Wielki w Poznaniu, 1979 r.), „Fidelia” Ludviga van Beethovena (Opera Wrocławska 1977 r.), „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego (Teatr Wielki w Łodzi, 1983 r.), „Lukrecję Borgię” Donizettiego w Teatrze Wielkim w Łodzi, „Tankreda” Rossiniego i „Młodzianków w piecu ognistym” Brittena w Warszawskiej Operze Kameralnej (2008 r.), „Cyganerię” Pucciniego w Operze Nova w 2011 r.

Artysta po raz drugi przyjął zaproszenie Opery Nova; pracuje aktualnie nad realizacją legendy dramatycznej Berlioza „Potępienie Fausta” (plakat Wiesława Rosochy w załączeniu). Premiera zainauguruje 25 kwietnia tegoroczny XXII Bydgoski Festiwal Operowy.

Na spotkanie, które poprowadzi red. Urszula Guźlecka zapraszamy do sali kameralnej Opery Nova. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Dziale Obsługi Widzów.

Reklama