Listopad w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Wiktoria Raczyńska
,

Premiera nowego spektaklu, długo wyczekiwane pokazy „Innej duszy” oraz „Koniec miłości” z Katarzyną Herman i Juliuszem Chrząstowskim to tylko niektóre z propozycji, które znalazły się w listopadowym repertuarze Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Listopadowy afisz TPB otworzy premiera spektaklu pt. „Mur” w reżyserii Justyny Sobczyk. Najnowsza propozycja bydgoskiej sceny to próba refleksji nad procesami odnalezionymi w prywatnych historiach ludzi, którzy bezpośrednio lub pośrednio dotknęli muru berlińskiego. Twórcy spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądało życie wokół muru i czy ślady rozłamu, który powstał przed laty, zniknęły. Premiera „Muru” odbędzie się 9 listopada, a na spektakle popremierowe Teatr Polski zaprasza 10, 12, 13 i 14 listopada.

Również na początku listopada na scenę Teatru Polskiego powraca „Koniec miłości” w reżyserii Doroty Androsz. Spektakl w wykonaniu Katarzyny Herman i Juliusza Chrząstowskiego będzie można zobaczyć w dniach 9 i 10 listopada.

Tworząc swój jesienny repertuar, Teatr Polski nie zapomniał o najmłodszych widzach. Wśród listopadowych propozycji znalazła się kultowa „Pchła Szachrajka”. Historię niesfornej Pchły wyreżyserowaną przez dyrektora bydgoskiej sceny Łukasza Gajdzisa najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć od 13 do 15 listopada.

Po dłuższej przerwie na afisz TPB powróci spektakl „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Spektakl opowiadający historię morderstw, do których doszło kilkanaście lat temu w Bydgoszczy, będzie można zobaczyć w bydgoskim teatrze od 18 do 21 listopada.

W ramach cyklu spektakli gościnnych, Teatr Polski zaprasza na spektakl „Dwoje na huśtawce” w reżyserii Jerzego Gudejko. Spektakl o skomplikowanym związku dwojga ludzi – w tej roli Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski – na bydgoskiej scenie będzie można obejrzeć 25 listopada.

materiały nadesłane: Aleksandra Rzęska, TPB

Reklama