Laury Królowej Sportu rozdane

Magdalena Jabłońska
,

To była już XI edycja ogólnopolskiej gali Lauru Królowej Sportu, której inicjatorem jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, organizator wielu imprez o charakterze międzynarodowym z Drużynowymi Mistrzostwami Europy na czele.

Tegoroczna gala odbyła się w sobotę, 23 listopada, w City Hotelu w Bydgoszczy, a wśród zaproszonych gości nie zabrakło medalistów mistrzostw świata w Doha i halowych mistrzostw Europy w Glasgow. Listę lekkoatletów otworzył Marcin Lewandowski, Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska i Paweł Wojciechowski.

Jak co roku, podczas uroczystego podsumowania sezonu 2019 organizatorzy uhonorowali najlepszą zawodniczkę, zawodnika, trenera oraz odkrycie roku, zarówno w skali kraju, jak i województwa kujawsko-pomorskiego.

Wyjątkową statuetkę otrzymał master i masterka roku, a także docenione zostały najlepsze zawody organizowane w Polsce w tym roku. O zwycięzcach zadecydowała kapituła gali. Wręczony został także laur honorowy oraz doceniona została osobowość świata lekkiej atletyki.

W przeszłości laury otrzymywali tacy zawodnicy jak Anita Włodarczyk, Monika Pyrek, Tomasz Majewski, czy Piotr Małachowski, a także Teresa Ciepły, Kamila Skolimowska, a przede wszystkim Irena Szewińska.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku najlepszą zawodniczką w Polsce została Justyna Święty-Ersetic, a zawodnikiem Adam Kszczot. W województwie kujawsko-pomorskim zwyciężyli Iga Baumgart-Witan oraz Marcin Lewandowski. Wśród trenerów triumfowali panowie Aleksander Matusiński (Polska) oraz Tomasz Lewandowski (woj. kujawsko-pomorskie).

Tegoroczne nagrody otrzymali:

ZAWODNIK ROKU POLSKA – Paweł Fajdek

ZAWODNICZKA ROKU POLSKA – Joanna Fiodorow

ZAWODNIK ROKU REGION – Marcin Lewandowski

ZAWODNICZKA ROKU REGION – Iga Baumgart-Witan

LAUR SPECJALNY za wyniki osiągnięte w sezonie 2019 – żeńska sztafeta 4x400m (Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)

TRENER ROKU POLSKA – Jolanta Kumor

TRENER ROKU REGION – Iwona Baumgart

ODKRYCIE ROKU POLSKA – Cyprian Mrzygłód

ODKRYCIE ROKU REGION – Jędrzej Poczwardowski

NADZIEJE ROKU – Julia Koralewska (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Dominika Małkowska (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Dawid Wegner (LUKS Start Nakło), Eryk Kołodziejczak (LUKS Start Nakło)