Lanosem też można

Wiktoria Raczyńska
,

W grudniu, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, zaprasza na drugą część serii Ze Szlakiem w świat! Tym razem będzie o kobiecym podróżowaniu, ale nadal pozostaniecie w sferze motoryzacji.

Monika Jendrzejewska – bydgoska dziennikarka radiowa, podróżuje od 20, a samotnie od 3 lat. Uwielbia góry, fajne samochody i wszystko co słowackie – oprócz parówek! Najczęściej podróżuje niezniszczalnym, 18-letnim Lanosem. Gdyby zliczyć wszystkie jej wyjazdy, przejechała kilometrów więcej, niż wynosi obwód Ziemi. A gdyby zliczyć wszystkie awarie jej Lanosa, można by kupić za to przyzwoite niemieckie auto, albo dojną krowę w Sudanie Południowym. Podróże dają jej wolność, siłę, okazje do rozwoju i pracy nad sobą.

Podczas spotkania opowie o podróżowaniu nie tylko w kontekście geograficznym, ale też o podróży w głąb siebie. Posłuchacie o tym, jak samotność sprzyja podróżowaniu, i jak je utrudnia. Dowiecie się jak pokonać lęk i jak podróż wpływa na stan ducha. Będzie też o zaradności, odwadze, realizacji dziwnych pomysłów i radzeniu sobie w obcym mieście z urwanym tłumikiem.

MOB zaprasza w sobotę, 14 grudnia, do Centrum Edukacji Muzealnej (ul. Mennica 6, Wyspa Młyńska) o godzinie 15.00.

Bilety: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy dostępne na miejscu.

materiały: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Reklama