Kto wygra mecz?

Magdalena Jabłońska
,

Już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. Z tej okazji Miasto Bydgoszcz zaprasza na Sportowy Dzień Dziecka, podczas którego odbędzie się mecz charytatywny. Będzie też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Na sportowe wrażenia z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz zaprasza na tereny Klubu Sportowego „Gwiazda”.

Impreza zaczyna się o godzinie 14.00 – będą pokazy i warsztaty freestyle football w wykonaniu Mistrza Polski Bartłomieja Raka. Dzieci będą mogły spotkać się również z żużlowcami Polonii Bydgoszcz, wziąć udział w lekcjach ping – ponga z Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz oraz w szkółce piłkarskiej zorganizowanej przez KS Gwiazda Bydgoszcz. Mali rowerzyści będą mogli także oddać swoje pojazdy do darmowego przeglądu.

Punktem kulminacyjnym Sportowego Dnia Dziecka będzie jednak Wielki Mecz Charytatywny. O godzinie 15.00 na murawę wyjdą samorządowcy i dziennikarze, którzy już po raz piąty będą rywalizować w szczytnym celu – cały dochód z meczu przeznaczony zostanie na wakacje dla dzieci z domów dziecka.

Udział w meczu wezmą włodarze miast z regionu, w tym, m.in., prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski, czy wójt Białych Błot Dariusz Fundator. W meczu swój udział zapowiedzieli także bydgoscy radni.

Oprócz meczu, będzie dużo innych atrakcji dla miłośników sportu – interaktywne pokazy akrobatyczne z Jumping Place z Bydgoszczy, zabawa w wielkich kulach bodyzorbing, warsztaty ekologiczne, gry i konkursy sportowe. Nie zabraknie też tradycyjnych animacji festynowych takich jak: bańki mydlane, malowanie buziek oraz dmuchanych zjeżdżalni. Na najmłodszych będzie też czekał słodki poczęstunek.

Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszcz

Reklama