Kto poprowadzi nowe miejskie instytucje kultury?

Magdalena Jabłońska
,

Ratusz ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów dwóch ważnych, niedawno powołanych instytucji – Parku Kultury w Młynach Rothera i Teatru Kameralnego. Dyrektorzy mają zostać powołani na cztery lata.

Nowy dyrektor Teatru Kameralnego ma zostać powołany na cztery sezony artystyczne. Od kandydatów oczekuje się m. in. minimum trzyletniego stażu pracy na stanowiskach kierowniczych związanych z działalnością kulturalną oraz przedstawienia autorskiej koncepcji organizacyjno-programowej.

Termin złożenia ofert upływa 30 czerwca 2019 roku. Postępowanie konkursowe ma się zakończyć 30 sierpnia.

Rewitalizacja Teatru Kameralnego to jedna z większych inwestycji w mieście. Gmach przy ulicy Grodzkiej sprawi, że przywrócone zostaną funkcje kulturalne i co równie ważne – powstanie w Bydgoszczy druga scena teatralna. Inwestycja kosztuje 26 mln zł.

Szczegóły konkursu tutaj.

Także nowy dyrektor Parku Kultury w Młynach Rothera zarządzać ma instytucją przez cztery lata. Kandydaci zobowiązani są przedstawić swoją wizję funkcjonowania instytucji i mieć przynajmniej trzyletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych związanych z zarządzaniem kulturą i nauką.

Koncepcja powinna uwzględniać w szczególności założenia m. in. planowanych wystaw stałych, w tym Ogrodów Wody i Centrum Wiedzy i Edukacji o Mózgu.

Dokumenty przyjmowane będą do 31 lipca 2019. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do 30 sierpnia 2019.

Park Kultury będzie wyjątkowym miejscem na mapie Bydgoszczy przeznaczonym na działania kulturalne i propagowanie nauki i techniki. Szeroka oferta kulturalna skierowana do odbiorców w każdym wieku będzie miała znaczący wpływ na społeczno-kulturalny wymiar naszego miasta i sprawi, że dostępność kultury w naszym mieście znacznie się poprawi.

Szczegóły konkursy tutaj.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama