Kto poprowadzi kawiarenkę obywatelską?

Marek Tomaszewski
,

Do 20 marca mogą zgłaszać się chętni do prowadzenia kawiarenki obywatelskiej w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych. Będzie się ono mieścić w odremontowanym budynku po dawnej księgarni „Współczesna” przy ul. Gdańskiej 5.

Parter centrum ma pełnić funkcję kawiarenki obywatelskiej, ale również punktu powitalnego i informacyjnego na temat aktywności w całym obiekcie. Kawiarenka ma być przestrzenią refleksji, swobodnej wymiany poglądów oraz animacji społecznych. Ma być to miejsce, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść i napić się dobrej herbaty czy kawy i coś przekąsić.

Kawiarenka 3W kawiarence planowane jest utworzenie strefy bookcrossingowej, w której będzie można także przejrzeć gazety oraz wydawnictwa wspierające III sektor. Miejsce będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz różnych grup wiekowych. Dzieci znajdą tu kącik zabaw, a rodzice będą mogli w tym czasie wziąć udział w spotkaniach organizowanych w kawiarence i BCOP.

W konkursie mogą wziąć udział podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, w tym spółdzielnie socjalne z siedzibą w Bydgoszczy.

Szczegóły dotyczące konkursu: tutaj.

materiał nadesłany: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama