Kto najpiękniej śpiewa kolędy?

Tomasz Welcz
,

Soliści i zespoły wystartują w konkursie kolęd i pastorałek „Aniołowie się radują”, który odbędzie się w piątek (20 stycznia)  w Domu Jubileuszowym Wiatraka.

Konkurs dla dzieci i młodzieży odbędzie się w sali widowiskowej. Kategorii będzie pięć: od przedszkolaków, przez szkoły podstawowe (klasy I-III i IV-VI) oraz gimnazja do szkół ponadgimnazjalnych.  Zgłosiło się 26 uczestników, w tym głównie soliści i dwa zespoły przedszkolaków.

– Każdy uczestnik zaprezentuje przed jury wybraną kolędę, pastorałkę albo inny utwór o tematyce bożonarodzeniowej – zapowiada Natalia Smogulecka, koordynatorka konkursu.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w godz. 9-16. O godz. 17 zaplanowano ogłoszenie listy laureatów oraz koncert galowy. W jury zasiadać będą: aktorka musicalowa Ludmiła Małecka, wokalistka Małgorzata Żurańska-Wilkowska oraz wokalista Łukasz Kledzik.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji i kultury polskiej związanej z wydarzeniami kalendarza liturgicznego i świąt Bożego Narodzenia, rozwój talentów artystycznych dzieci i młodzieży, kształtowanie ich osobowości oraz pobudzanie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości muzycznej.

Reklama