Krzysztof Daukszewicz i „Nareszcie w Dudapeszcie”

Magdalena Jabłońska
,

„Nareszcie w Dudapeszcie” to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki.

Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrówie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 roku. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 roku satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program „Dookoła Wojtek”, a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

Najnowszy program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza „Nareszcie w Dudapeszcie” będzie można zobaczyć już 30 września 2018 roku (niedziela), o godzinie 17.00 w Kinoteatrze „Adria”(ul. Toruńska 30).

Bilety na to wydarzenie są w cenie 70 zł. Można je nabyć w sekretariacie Kinoteatru „Adria” (ul. Toruńska 30, parter, pokój nr 3, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 17.00) oraz tutaj w zakładce BILETY.

Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, biuro@monolitart.com.pl.

Krzysztof Daukszewicz po przeprowadzce w 1978 roku do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979 – 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla najmłodszych widzów „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983 – 1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 roku otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 do 1990 roku był członkiem kabaretu Pod Egidą.

Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in., srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2009 roku.

materiały nadesłane: Agencja Artystyczna Monolit

zdjęcie: Bartosz Bobkowski

Reklama