Korzystasz z komunikacji miejskiej? Wypełnij ankietę

Magdalena Jabłońska
,

Do 31 marca można zgłaszać swoje uwagi dotyczące wprowadzenia nowych biletów czasowych. Celem konsultacji jest zaktualizowanie wspólnie z mieszkańcami oferty biletów w komunikacji miejskiej.

Ankietę konsultacyjną można wypełnić elektronicznie tutaj lub w wersji tradycyjnej, papierowej w naszych mobilnych punktach konsultacyjnych.

Punkt mobilny – zabytkowy autobus Mercedes e305 pojawi się w następujących lokalizacjach:

  • 13 marca (środa) w godzinach 15:00-17:00 na osiedlu Leśnym, na pętli przy stacji Bydgoszcz Leśne
  • 16 marca (sobota) w godzinach 10:00-17:00 w Fordonie, w okolicy targowiska Białe przy ul. Pelplińskiej
  • 27 marca (środa) w godzinach 15:00-17:00 na rondzie Grunwaldzkim

Ponadto, w kilku lokalizacjach pojawią się ankieterzy – członkowie Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, którzy pomogą mieszkańcom wypełnić ankietę. Ich lokalizacje to m.in. rondo Kujawskie, Jagiellonów, Fordońskie, Toruńskie, Grunwaldzkie oraz ul. Mostowa, Fordońska/Fabryczna, rynek na Bartodziejach oraz okolice kładki na Wyżynach.

Warto podkreślić, że oferta biletów komunikacji publicznej ma zasadniczy wpływ na funkcjonowanie transportu zbiorowego w mieście. Miasto chce poznać oczekiwania mieszkańców tak, aby korzystali z komunikacji miejskiej w sposób bezproblemowy. Konsultacje nie są przeprowadzane w celu zmiany cen biletów komunikacji miejskiej – chcą zapytać bydgoszczan o wprowadzenie do oferty dodatkowych biletów czasowych i poznać opinię na temat dotychczasowego systemu i potrzeb. Dotychczas wypełnionych zostało 900 ankiet.

Mieszkańcy będą mogli wybrać jeden z dwóch modeli:

– wprowadzenie biletów czasowych, z czego jeden z biletów czasowych pełnić będzie funkcję biletu jednorazowego (jednoprzejazdowego) – taki model skutkować będzie wycofaniem dotychczasowego biletu jednorazowego.

– wprowadzenie biletów czasowych oraz pozostawienie funkcjonującego biletu jednorazowego (jednoprzejazdowego).

Mieszkańcy będą mogli zgłosić dodatkowe uwagi i wskazać inne możliwe rozwiązania.

Aktualnie w mieście funkcjonują bilety jednorazowe oraz czasowe (godzinne, dobowe, 5-dobowe, jednodniowe)

Jak jest w innych miastach?

 

Plakat edukacyjny

 

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszcz

Reklama