Konkurs na nazwę bydgoskiego lodowiska

Marek Tomaszewski
,

Od 10 do 16 sierpnia można zgłaszać propozycje nazwy nowego lodowiska. powstającego w sąsiedztwie hali Łuczniczka i Artego Areny. Autor nazwy, którą wybiorą mieszkańcy, zostanie nagrodzony voucherem wartym 1000 złotych na zakup sprzętu sportowego.

W drugim etapie konkursu zaproponowane nazwy poddane zostaną pod głosowanie. Wygra ta, która otrzyma najwięcej głosów internautów.

Wszystkie zasady konkursu na nazwę zawiera regulamin dostępny na stronie miasta. Propozycje można nadsyłać wyłącznie za pomocą internetowego formularza tylko od 10 do 16 sierpnia br. – formularz dostępny będzie od 10 sierpnia na stronie miasta.

Warto wiedzieć

Projekt lodowiska został opracowany na podstawie wcześniej przygotowanej koncepcji programowo-przestrzennej.  Zakłada on powstanie bryły przypominającej lodowy kryształ. Na elewacji dominować mają okładziny w srebrnym kolorze oraz szkło. Budowa lodowiska kosztować będzie 23,5 miliona złotych.

Obiekt wyposażony będzie w jeden z najnowocześniejszym systemów chłodzenia tafli. Maszynownia lodowiska będzie również rodzajem pompy ciepła. Ciepło, które trafi do płyty lodowiska, będzie  z niej zabierane i może zostać wykorzystane do innych celów: ogrzewania, pryszniców, ciepłej wody, itp.

Bydgoszczanom słowo „lodowisko” kojarzy się z nazwą Torbyd. Ta sztuczna ślizgawka wybudowana została w 1959 r. pomiędzy ulicami Moniuszki, Chopina i Ogińskiego, w sąsiedztwie obecnej Trasy Uniwersyteckiej. Obiekt ze względu na zły stan techniczny ostatecznie zamknięto w 2004 roku.

Reklama