Kongres „Ku Trzeźwości Narodu”

Wiktoria Raczyńska
,

Fundacja „Światło-Życie” ośrodek w Bydgoszczy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizują „Kujawsko-Pomorski Kongres „Ku Trzeźwości Narodu”, którego I edycja odbędzie się 14 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ul. Plac Teatralny 2 w Toruniu.

Spotkanie rozpocznie się mszą świętą o godzinie 10.00 w kościele NMP ul. Stary Rynek w Toruniu. Konferencja rozpocznie się o godzinie 11.30 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Zaproszonych gości oraz uczestników konferencji powita marszałek województwa, Piotr Całbecki. Słowo wstępne wygłosi ks. biskup Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej. Wśród prelegentów wystąpią: dr hab. Krzysztof Wojcieszek – prof. pedagogium „Narodowy Program Trzeźwości”, mgr Jolanta Terlikowska – kierownik działu ds. rodziny i młodzieży PARPA, dr n. med. Wojciech Kosmowski z Kliniki Psychiatrii z Bydgoszczy oraz ks. dr hab. Piotr Kulbacki – prof. KUL.

Kongres „Ku Trzeźwości Narodu” jest kontynuacją Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbył się w dniach 21 – 23 września 2017 r. pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem tej inicjatywy jest integracja działań wszystkich środowisk starających się walczyć z plagą alkoholizmu w naszym kraju: rządu i parlamentu, władz samorządowych, szkoły, rodziny i Kościoła. Inspiracją jest ogłoszony przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości „Narodowy Program Trzeźwości”.

– Aby wyjść z doświadczenia bezsilności w walce z plagą alkoholizmu i innych uzależnień próbujemy zjednoczyć wszystkie siły osób i instytucji działających w naszym województwie. Chcemy uwrażliwić wójtów i samorządowców na problem statystycznego wzrostu spożycia alkoholu oraz pokazać sposoby zapobiegania temu zjawisku, mówi Marek Piątkowski – organizator.

materiały nadesłane: Regina i Marek Piątkowscy

Reklama