Koncerty za koncertami

Wiktoria Raczyńska
,

W bieżącym tygodniu w Operze Nova praca wre – przeplatają się tutaj bowiem próby zespołów artystycznych do przygotowywanych koncertów – sylwestrowo-noworocznych i kolędowych.

Od dzisiaj, 9 grudnia, z artystami spotyka się reżyser „sylwestrów”, Sebastian Gonciarz, który te okazjonalne produkcje realizuje od 2009 roku. Do dyspozycji ma 19. solistów, chór, balet i orkiestrę. A jaki ma pomysł na najbliższą serię ośmiu wystrzałowych wieczorów (28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020)? Nikt z realizatorów nie chce za dużo zdradzić, ale pojawiają się słowa-tropy: Rio-Moskwa. Specjalne aranże przygotowuje sześciu muzyków. Orkiestrą Opery Nova dyrygować będzie Maciej Figas. Bilety tradycyjnie rozeszły się „w ciemno” w ciągu dwu pierwszych dni sprzedaży w październiku br. Od 27 grudnia do nabycia będą „wejściówki” – na miejsca stojące.

Realizatorzy koncertu:
przygotowanie chóru – Henryk Wierzchoń
choreografia – Iwona Runowska
scenografia – Mariusz Napierała
kostiumy – Monika Ostrowska
reżyseria oraz reżyseria świateł – Sebastian Gonciarz
projekcje multimedialne – Grzegorz Skroński i Marek Nowak

We wtorek, 10 grudnia, chór i orkiestrę przejmuje Bohdan Jarmołowicz, dyrygent i aranżer wszystkich utworów, które wykonane zostaną podczas odświętnych koncertów pn. „Tryumfy Króla Niebieskiego” 4 i 5 stycznia 2020 roku.

Jego różnorodne zainteresowania muzyczne obejmują również jazz, musical, pop i kolędy. Te właśnie niezwykłe pieśni, które są niezbywalnym elementem polskiej tradycji oraz europejskie kolędy i najlepsze polskie piosenki o tematyce świątecznej i zimowej przedstawione zostaną przez doborowe grono zaproszonych wykonawców: Henryka Miśkiewicza- saksofonistę, legendę polskiej muzyki, Dorotę Miśkiewicz – wokalistkę jazzową, Jolantę Wagner – solistkę Opery Nova, Jacka Zielińskiego, który ma trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Towarzyszyć im będą chór i orkiestra Opery Nova. Usłyszymy 30 utworów. Kolędować będziemy „operowo i jazzowo” w nastrojowej oprawie scenograficznej.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama