Koncert Zuzy Wiśniewskiej w bibliotece

Wiktoria Raczyńska
,

Ukuleleistka, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata. Utwory spod jej pióra są z reguły efektem nadmiaru emocji, który się z niej, jak to sama określa, wylewa na kartkę, a ponieważ często zdarza jej się coś podśpiewywać – melodie przychodzą do niej same i łączą się naturalnie z tekstami.

Stroni od tandety i powielania schematów, a nade wszystko ceni sobie autentyczność, którą chce zapewniać słuchaczowi podczas swoich występów. Jej koncerty są jak spotkanie w domowym zaciszu – ciepłe, wzruszające, momentami urokliwie humorystyczne.

Laureatka głównych nagród wielu festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej w całym kraju, między innymi Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję”, 64. Turnieju Poezji Śpiewanej, FIPA, FOPA, czy Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego  „Nadzieja”.

W trakcie drogi artystycznej miała przyjemność występować i współpracować, między innymi, z Janem Kondrakiem, Romanem Kołakowskim, Projektem VOLODIA, Małgorzatą Saratą, Arturem Barcisiem, Ruso Sala i Ragnarem Olaffsonem.

Towarzyszyć jej będzie Piotr Klimek na gitarze basowej oraz Dawid Cholewiński na cajonie i perkusjonaliach.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 6 lutego 2020 roku (czwartek), o godzinie 19.00. Wstęp wolny, bez wejściówek.

materiały nadesłane: Agnieszka Kaczmarek

Reklama