Koncert muzyki tajskiej

Wiktoria Raczyńska
,

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na wyjątkowy koncert organizowany w ramach projektu RID – Regionalna Inicjatywa Doskonałości. Koncert muzyki tajskiej „Court to Common: From Thai classical to Thai folk music” 21 września 2019, o godzinie 19.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, ul. Gdańska 20.

Wybitny tajski kompozytor i pianista, Nat Yontatarak zdaje sobie sprawę z równowagi między tajskimi motywami i zachodnią strukturą muzyczną. To sprawia, że jego muzyka jest namacalna dla międzynarodowej publiczności.

Pierwszą sonatą będzie „Glory to our great Kings” – skoncentruje się na królewskiej tradycji muzyki przywołując pamięć dynastii Chakri, przodków obecnego Króla – Ramy X.

W drugiej części koncertu, uwydatniającej kulturę ludową na scenie, usłyszycie kompozycję inspirowaną tajskim folkiem – adaptację „Syna marnotrawnego”.

Aby lepiej uchwycić melodramatyczny aspekt Likaya, odpowiednika zachodniej operetki, Nat pomyślał o dodaniu elementów perkusyjnych w wykonaniu Łukasza Kurzydło, utalentowanego polskiego perkusisty.

Nat Yontararak – fortepian

Łukarz Kurzydło – perkusja

oraz

Tancerze z Christian Communications Instytute (Payap University)

Muzyka tajska IIIWstęp wolny. Rezerwacja miejsc: rid.marketing@amuz.bydgoszcz.pl

Reklama