Komunikacyjny koszmar na Fordońskiej

Tomasz Welcz
,

Od 1 maja, w związku z budową linii tramwajowej do Fordonu, czeka nas prawdziwy komunikacyjny horror na ulicy Fordońskiej. Drogowcy radzą kierowcom, szczególnie w godzinach porannego szczytu, aby doliczyli sobie na dojazd do centrum kilkanaście minut i wyjeżdżali z domu wcześniej. Roboty prowadzone w dwóch etapach potrwają aż do połowy września.

W pierwszym etapie zamknięta zostanie ulica Fordońska w kierunku centrum – na odcinku od skrzyżowania z Wyścigową do wyjazdu z pętli. Dla autobusów i samochodów osobowych drogowcy zaprojektowali objazd ulicami Startową (która będzie jednokierunkowa) i Towarową do ulicy Fordońskiej. Samochody ciężarowe natomiast będą mogły korzystać z ulicy Kamiennej lub Spornej. Ruch z centrum w kierunku Fordonu będzie prowadził południową jezdnią Fordońskiej i przebudowaną Kamienną. W drugim etapie robót natomiast zwężony z dwóch do jednego pasa ruchu zostanie dojazd do objazdu przy stacji paliw Lukoil.

W związku z prowadzonymi robotami zmieni się również funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Tramwaje na ulicy Fordońskiej będą kursować jedynie od ronda Fordońskiego do pętli tramwajowej przy ul. Bałtyckiej. Całkowicie wstrzymany będzie ruch tramwajów na Fordońskiej od pętli przy Bałtyckiej do pętli przy Wyścigowej. Tramwaje linii nr 3 pojadą skróconą trasą: Rycerska – rondo Jagiellonów – rondo Fordońskie – Bałtycka. Natomiast „7” kursować będzie trasą: Kapuściska – rondo Toruńskie – most Pomorski – rondo Fordońskie – Bałtycka. Autobusową komunikację zastępczą na ul. Fordońskiej zapewnią linie nr 65 i 69 oraz linie nr 70, 74 i 75 z wydłużonym przebiegiem do ronda Fordońskiego.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zaleca kierowcom, aby wybierali dojazd do centrum innymi ulicami. Oprócz przygotowanego objazdu można również pojechać Sporną i Toruńską lub Kaliskiego, Akademicką, Korfantego, Pod Skarpą, Zamczysko, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, albo Akademicką, Lewińskiego, Inwalidów, przejazdem PKP przy ul. Sygnałowej, Kamienną, Wyszyńskiego.

Reklama