Kolorowy dziecięcy świat na oddziałach onkologii i hematologii

Wiktoria Raczyńska
,

Długo oczekiwane stojaki do kroplówek i pomp zostały dostarczone na oddział dla najmłodszych pacjentów w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Stowarzyszenie Łatwo Pomagać zakupiło więcej lekkich stojaków, niż było potrzeba dla jednego oddziału – 66 sztuk. Sprzęt trafi na trzy oddziały w szpitalu im A. Jurasza w Bydgoszczy: Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii, Kliniki Pediatrii Alergologii i Gastroenterologii, oraz na Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży. Łącznie kwota darowizny dla szpitala wyniosła ponad 38 tysięcy złotych. Stowarzyszenie dostało tak dużo piżam i pościeli, że dzieci dostały po dwa komplety piżamek i jednym komplecie pościeli na własność. Nowe pięknie kolorowe i lekkie stojaki zajmą miejsce ciężkich i wysłużonych stojaków do kroplówek. Do tej pory najmłodsi pacjenci nie dawali rady samodzielnie z nimi iść do łazienki, ale to już przeszłość nowe, jak to powiedziała 4-letnia pacjentka onkologii „jadą same”.

To jest sukces wielu osób. Tu wiele ludzi pokazało, że ma wielkie serce, że chce wspierać te nasze kochane dzieci z onkologii i to nie jest tak, jak niektórzy mówią, że panuje znieczulica. Dzięki ludziom dobrej woli mogliśmy zrobić o wiele więcej dla małych pacjentów, niż planowaliśmy. I będziemy dalej kolorować świat małych pacjentów na onkologii i hematologii. To nie koniec naszych akcji. Chcielibyśmy zakupić więcej pomp wolumetrycznych, niezbędnych do podawania leków w chemioterapii. Gdyż na oddziale jest ich za mało i „piszczą” budząc pacjentów w nocy, bo pracują ponad normę, a te dzieci są już dość zestresowane, by jeszcze w ten sposób być wyrywane ze snu – mówi Wioletta Górska, prezes Stowarzyszenia Łatwo Pomagać.

Reklama