Kolejna premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Wiktoria Raczyńska
,

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza w grudniu na wieczory pełne komedii. Wszystko za sprawą najnowszego spektaklu pt. „Ptak”, którego premiera odbędzie się na początku miesiąca.

Grudzień, na bydgoskiej scenie, Teatr Polski w Bydgoszczy rozpocznie premierą spektaklu „Ptak” w reżyserii Magdy Drab.
Najnowsza produkcja bydgoskiego Teatru to próba odpowiedzi na pytanie, czy teatr może coś zmienić? Czy śmiech i obcowanie ze sztuką mogą sprawić, że staniemy się lepsi?

„Ptak” to opowieść o studencie, który w pewnym mieście chce stworzyć wielkie widowisko z ptakiem w roli głównej. Złoty ptak, zamiast przyciągnąć uwagę mieszkańców, budzi w nich strach przed nowym i nieznanym.

Do prac nad bydgoską realizacją „Ptaka” – niemal stuletniego teksu Jerzego Szaniawskiego – Magda Drab, na co dzień aktorka Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, zaprosiła aktorów bydgoskiej sceny: Emilię Piech, Pawła Gilewskiego, Mariana Jaskulskiego, Jerzego Pożarowskiego, Jakuba Ulewicza oraz Marcina Zawodzińskiego oraz gościnnie – Karola Nowińskiego.

Premiera „Ptaka” odbędzie się 1 grudnia (niedziela), o godzinie 16.00 na Małej Scenie TPB. Pokazy popremierowe zaplanowano na 3, 4 i 5 grudnia, o godzinie 19.00. „Ptak” powróci na scenę w ostatni weekend roku – 28 grudnia (sobota), o godzinie 19.00 oraz 29 grudnia (niedziela), o godzinie 16.00.

Najnowsza premiera teatru jest także propozycją sylwestrową. W ostatni dzień roku 2019 „Ptak” zostanie zaprezentowany aż dwa razy – pierwszy spektakl zaplanowano na godzinę 18.00, drugi na 21.00.

materiały nadesłane: Aleksandra Rzęska, TPB

Reklama