Kolejna niedziela handlowa już 12 maja

Magdalena Jabłońska
,

Otwarte sklepy i restauracje w samym centrum miasta, do tego pokaz mody, podczas którego bydgoskie butiki pokażą swoje najnowsze kolekcje, a także atrakcje dla najmłodszych – 12 maja odbędzie się już druga odsłona projektu Niedziela Handlowa.

Niedziela handlowa w samym sercu miasta – to nowy projekt menedżera śródmieścia, który ma ożywić bydgoską starówkę i zachęcić do spacerów w salonie Bydgoszczy.

12 maja spora część sklepów na terenie Śródmieścia będzie otwarta. Mieszkańcy będą mogli tego dnia wybrać się na zakupy u lokalnych przedsiębiorców, którzy włączyli się w nowy projekt „Centrum Miasto”. W godzinach 11.00 – 15.00 sklepy między Długą/Pod Blankami, a Dworcową zapraszają do odwiedzin. Przypominamy, że miejska strefa płatnego parkowania tego dnia jest darmowa.

Tym razem Niedziela Handlowa odbędzie się pod znakiem mody – o godzinie 12.00 na ulicy Długiej odbędzie się pokaz mody, podczas którego butiki z centrum miasta pokażą swoje najnowsze kolekcje. Dla dzieci atrakcją będą szczudlarze i wielkie mydlane bańki.

Jak zwykle towarzyszyć nam będzie muzyka na żywo, czyli artyści występujący na kilku ulicach w centrum. Będzie też okazja do wymiany garderoby w ramach wymienialni ubrań w klubie Ministerstwo (wcześniejsze zapisy).

Miłośników historii zachęci drugie wydanie wystawy kolekcji widokówek Anny Perlik i Pawła Piątkowskiego, tym razem w kamienicy na Starym Rynku 23. W tym samym budynku zobaczyć będzie można kolejną prezentację prac nad makietą Podwórka Tajemnic, czyli Bydgoszczy z 1920 roku.

Ponadto, w ramach Niedzieli Handlowej zaplanowano inne imprezy towarzyszące. BCI organizuje spacery z przewodnikiem po centrum, na Wyspie w weekend czeka nas kolejne wydanie dywanów kwiatowych, a Stowarzyszenie Pracownia organizuje warsztaty z tworzenia biżuterii, i dekoracji butów.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama