Kino Wolności na Starym Rynku – Miasto 44

Magdalena Jabłońska
,

W ramach 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego Miasto zaprasza na Kino Wolności. 1 sierpnia, o godzinie 21.00 na Starym Rynku odbędzie się seans filmu „Miasto 44”. Wydarzenie wpisuje się w obchody Bydgoskiego Roku Wolności. Wstęp jest wolny.

Ratusz zaprasza wszystkich bydgoszczan do wspólnego oglądania filmu w samym sercu miasta. W związku z obchodzonym Bydgoskim Rokiem Wolności, który ma podkreślić wyjątkowość przypadających w tym roku jubileuszy Miasto zaprasza na Kino Wolności. W ramach obchodów 75. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowało specjalną projekcję filmu „Miasto 44”. Jest to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności – taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Fabuła toczy się w Warszawie, latem 1944 roku. Dramat wojenny przedstawia historię miłości dwojga młodych ludzi w momencie wybuchu Powstania Warszawskiego. W rolach głównych zobaczymy Józefa Pawłowskiego, Zofię Wichłacz, Annę Próchniak oraz Antoniego Królikowskiego.

Seans filmu „Miasto 44” odbędzie się w czwartek, 1 sierpnia o godzinie 21.00 na Starym Rynku.

Miasto zaprasza także na oficjalne obchody 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 17.00 pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego – u zbiegu ulic Gdańskiej i Czerkaskiej. Dla uczczenia 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego podczas oficjalnych obchodów przy Pomniku Powstania Warszawskiego wystąpi „Zespół Wokalny Fresca Voce”, który wykona pieśni powstańcze, a także zostaną zaprezentowane stroje z okresu powstania. Uroczystości zostaną poprzedzone Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym pw. NMP Królowej Pokoju o godzinie 15.30.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama