Kawałek Europy na jubileusz

Wiktoria Raczyńska
,

Węgrzy, Austriacy, Cyganie, Czesi spotykają się w rezydencji pięknej (bogatej i samotnej!) hrabiny, aby śpiewać, tańczyć i kochać. Operetka „Hrabina Marica”, która w Operze Nova wystawiona zostanie po raz 90-ty, to prawdziwy „muzyczny fajerwerk” – romanse, czardasze, kankan, fokstrot…

Taki muzyczny obraz nieistniejącego już świata sprzed I wojny bydgoska opera proponuje melomanom podczas 4 spektakli od czwartku do niedzieli (22 – 25 listopada 2018 roku).

Muzyka Kálmána zawsze wprawia słuchaczy w pogodny nastrój, dlatego też Małgorzata Grela (sopran) wybrała ten tytuł na swój szczególny wieczór: jubileusz 25-lecia pracy artystycznej w Operze Nova świętować będzie w sobotę, 24 listopada, wykonując rolę tytułową.

W piątek i niedzielę po raz pierwszy w roli Maricy wystąpi inna znakomita solistka bydgoskiej opery, Magdalena Polkowska.

Jako adoratorzy pięknej hrabiny: Janusz Ratajczak i Łukasz Załęski (Hrabia Tassilo). Jako niefortunny wielbiciel Koloman Żupan: Szymon Rona i Paweł Krasulak. Partię Lizy wykonywać będą: Hanna Okońska i Marta Ustyniak-Babińska. W roli Czekka: Ryszard Smęda, jako książę Populescu: Bartłomiej Kłos i Jakub Zarębski.

Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas.

W sprzedaży są jeszcze bilety na czwartkowe (22 XI) przedstawienie.

materiały nadesłane: Ewa Chałat,Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama