Karolak&Karolak w BCS

Wiktoria Raczyńska
,

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy Forma/Kolor Tomasza Karolaka i Doriana Karolaka, który odbędzie się w piątek, 18 stycznia, o godzinie 18.30.

To pierwsza wystawa, na której będzie można zobaczyć obrazy doświadczonego już malarza, Doriana Karolaka i rzeźby jego ojca, Tomasza Karolaka, który po latach pracy jako projektant, wrócił do rzeźby. Jak sam przyznaje: z synem obserwujemy się, spieramy, krytykujemy i wspieramy, a nawet czasem chwalimy. Dzieje się to wszystko na płaszczyźnie partnerskiej. On – młody artysta malarz, i ja – początkujący rzeźbiarz. Uczymy się od siebie nawzajem, i wcale nie jest oczywiste kto od kogo więcej.

TOMASZ KAROLAK (ur. 7 lipca 1959 r.) – ukończył w 1991 r. Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Malarstwo i rysunek studiował w pracowni prof. Łukasza Korolkiewicza, a rzeźbę konceptualną pod kierunkiem prof. Marka Sarełły i prof. Jerzego Mizery.

DORIAN KAROLAK (ur. 21 stycznia 1992 r.) – absolwent Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP. W 2017 r. otrzymał wyróżnienie za dyplom pt. „Synestezja Islandii” w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka. „W ostatnim roku kolor w malarstwie nabrał dla mnie jeszcze większego znaczenia niż wcześniej. Teraz forma stała się tylko pretekstem, by móc tworzyć różne wariacje kolorystyczne, nie ważne, czy sięgam do abstrakcji, czy do figuratywności.

Wystawa potrwa do 24 lutego.

materiały nadesłane: Natalia Pichłacz, Bydgoskie Centrum Sztuki

Reklama