Karnawał w operze

Wiktoria Raczyńska
,

Karnawał 2015 w Operze Nova upłynie wśród śpiewu i tańca. Skoro czas uciech i zabaw, to bez muzyki Johanna Straussa ani rusz. Opera rozpocznie ten rok czterema spektaklami „operetki na bogato”, czyli „Barona cygańskiego” (9-13 stycznia).

Potem zrobi wyjątek w nastroju dla trzech przedstawień „Rigoletta” – na spektakle tej najnowszej pozycji repertuarowej (18-20 stycznia) już brak biletów.

Wszystkich miłośników tańca zachęci do wybrania się na bal z „Kopciuszkiem” Sergiusza Prokofiewa (24-27 stycznia), a na przełom stycznia i lutego zaproponuje kolejne mistrzowskie dzieło operetkowe. Z dorobku kompozytorskiego Emmericha Kálmána przypomni „Hrabinę Maricę” (31 stycznia – 4 lutego).

Dzieciom, które cieszyć się będą zimowymi feriami zaproponuje wizytę w Operze Nova na familijnej baśni operowej Humperdincka „Jaś i Małgosia” (13-15 lutego). We foyer oglądać można w tym czasie wystawę prac plastycznych wykonanych przez najmłodszych widzów pt. ”Kopciuszek na balu”.

Wymienione tytuły objęte są programem pn. „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne”. Na daty 9 stycznia, 26 stycznia, 13 lutego podopieczni Ośrodków Opieki Społecznej, Domów Pomocy Społecznej, organizacji pozarządowych i innych instytucji opiekuńczych, mogą otrzymać bezpłatne bilety zbiorowe.

materiały nadesłane

zdjęcie: Marek Chełminiak

Reklama