Just Save It przeszkoli adwokatów

Wiktoria Raczyńska
,

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w sądzie? Przeszkolić tych, którzy są tam najczęściej. Na taki pomysł wpadli młodzi ratownicy z bydgoskiej fundacji „Just Save It”. W najbliższą sobotę poprowadzą oni specjalne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla bydgoskich adwokatów i aplikantów adwokackich.

O tym, że taka wiedza może się przydać w każdej chwili zdążył się przekonać jeden z adwokatów bydgoskiej izby, który w styczniu zeszłego roku uratował tonącą w Brdzie kobietę.

Dzięki sprawnej interwencji młodego mecenasa i dwóch innych przechodniów udało się szybko wyciągnąć 68-latkę na brzeg i odwieźć karetką do szpitala.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla bydgoskiej palestry odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 9.30 w siedzibie ORA Bydgoszcz, przy Nowym Rynku 5. Program szkolenia obejmie zagadnienia takie jak Basic Life Support dorosłych i dzieci, zawał serca, hipoglikemia, udar, anafilaksja, wypadek komunikacyjny. Ponadto uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniach na nowoczesnych fantomach do resuscytacji.

Szkolenie poprowadzą Maciej Romaniuk (prezes zarządu fundacji) ratownik medyczny, zatrudniony w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy (kierownik zespołu wyjazdowego) oraz Anna Wronka (członek zarządu fundacji) – ratownik medyczny, obecnie zatrudniona w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym  w Bydgoszczy.

Pomimo młodego wieku każdego dnia ratują oni ludzkie życie, praca ich stanowi źródło wyzwań popartych szeroką wiedzą medyczną. Przed założeniem fundacji (jak i nadal) przeprowadzali oni szkolenia między innymi dla: personelu Collegium Medicum w Bydgoszczy, lekarzy Szpitala Zakaźnego, dzieci na oddziałach szpitalnych (od lat 3,5), przedszkolach, szkołach, pracowników innych grup zawodowych, eventach społecznościowych, itp.

Fundacja JUST SAVE IT – jest nowo powstałą fundacją (działającą od końca 2016 r.), której głównym celem jest szkolenie osób w zakresie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w zdarzeniach losowych. Działający w ramach fundacji, to  wyspecjalizowani ratownicy medyczni, których pracą i pasją jest ratowanie życia ludzkiego.

Ideą fundacji jest przygotowanie i uświadomienie jak największej liczbie społeczeństwa, że w chwilach krytycznych należy działać i umieć zachować tzw. „zimną krew”’, gdyż każdy z nas, a także osoby nam najbliższe jest narażony na sytuacje związane z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia oraz życia.

materiały nadesłane: Emilia Rębas-Gładziejewska, Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy

 

Reklama