Jojo Mayer&The Nerve kolejną gwiazdą Drums Fusion

Wiktoria Raczyńska
,

New York Sessions in Bydgoszcz to debiutująca w 2020 roku formuła na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Cykl ten przybliża publiczności legendarne sylwetki ze świata perkusyjnego wywodzące się z Nowego Jorku, lub stacjonujące w ciągu swojej kariery w tej swoistej stolicy muzyki i sztuki.

Taką gwiazdą New York Sessions in Bydgoszcz w 2020 będzie legendarny Jojo Mayer. Perkusista będzie gościem festiwalu, gdzie w trakcie swojego trzydniowego pobytu 2 czerwca poprowadzi autorski masterclass, a 4 czerwca wystąpi na żywo z grupą The Nerve (godzina 19.00).

Jojo Mayer to wybitny producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumentalista, wirtuoz perkusji i instrumentów perkusyjnych pochodzący ze Szwajcarii. Regularnie występuje na światowych festiwalach oraz tzw. drum clinics, w tym na: New York Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Festival di Jazz a Lugano, Modern Drummer Festival, Glastonburry Open Air, czy Montreal Jazz Festival.

Od wielu lat występuje na żywo i nagrywa płyty z zespołem The Nerve. Muzyczne zjawisko, jakim jest grupa The Nerve to ewolucja legendarnego wydarzenia Prohibited Beatz, które zostało zorganizowane przez Jojo Mayera w Nowym Jorku w latach 90. Początkowo polem działań tej formacji były eksperymentalne interakcje między DJ-ami, artystami wizualnymi, muzykami i publicznością, niemniej z czasem grupa znalazła i ugruntowała swój charakter, łącząc instrumentalne improwizacje z programowaną muzyką elektroniczną. Zespół przyswoił szerokie spektrum stylów: od oldschoolowego Jungle, Dub Step, Glitch czy Tech House, po wszystkie rejony dźwięków, które umykają opisom gatunkowym. The Nerve zdobyło serca publiki przez zdolność do wyprowadzenia tradycyjnych form jazzowej improwizacji w świat pędzących rytmów i ery cyfrowej ewolucji. Przy tym wszystkim, grupa celebruje rock’n’rollową postawę polegającą na dobrej zabawie.

Bilety na koncert w sprzedaży od 30 stycznia w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz online tutaj. Cena: 100 zł. Sprzedaż biletów na masterclass ogłoszona zostanie 29 lutego 2020 roku.

materiały nadesłane: Kuba Ignasiak, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Reklama