Jarmark tym razem na Mostowej

Magdalena Jabłońska
,

Wystawcy z upominkami, ozdobami świątecznymi, rękodziełem, a także regionalnymi potrawami – od 14 grudnia na ulicy Mostowej działać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Choinka i szopka staną na Placu Teatralnym, a całe Stare Miasto i Śródmieście rozbłyśnie tysiącem migoczących świateł.

Jarmark Świąteczny rozpocznie się 14 grudnia i potrwa do 23 grudnia. W tym roku stragany staną wzdłuż ulicy Mostowej – domki handlowe i gastronomiczne ustawione będą wzdłuż mostu Sulimy – Kamińskiego – po obu jego stronach.

Będzie się można rozgrzać przy czekoladzie, grzańcu czy tradycyjnym barszczu. W ofercie znajdą się także pierogi, krokiety oraz gęsina i ryby wędzone. Będą też sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy.

Przy niektórych straganach ustawione będą także stoliki. W trosce o komfort odwiedzających, w pobliżu gastronomicznych punktów postawione zostaną gazowe ogrzewacze.

Oferta gastronomiczna jarmarku to nie wszystko – wśród wystawców będą również handlarze z ozdobami świątecznymi i rękodziełem. Ratusz zaprosił również do współpracy Warsztaty Terapii Zajęciowej i Polski Związek Niewidomych – dzięki temu będzie można kupić wyjątkowe ozdoby i stroiki świąteczne wspierając jednocześnie szczytne cele. Z kolei przy stoisku Biura Promocji wystawią swoją twórczość uczniowie Liceum Plastycznego, a Poczta Polska – w wybranym dniu – zaoferuje okolicznościowe kartki i znaczki.

Podczas jarmarku odbędą się także występy artystyczne. Scena usytuowana będzie przy amfiteatrze Muzeum Okręgowego i działać będzie w dni powszednie od 16.30 do 19.30 (w soboty i niedziele od 14.00 do 19.30), a wystąpią na niej uczniowie bydgoskich szkół, Pałacu Młodzieży, uczelni (Akademia Muzyczna, UKW) oraz grupy artystyczne i animatorzy spoza Bydgoszczy.

Dla mieszkańców przygotowano mnóstwo atrakcji, m. in., rzeźbienie figur lodowych, pokazy iluzjonistyczne, koncerty dla dzieci (zaśpiewa Majka Jeżowska), a także wizytę Mikołaja z Rovaniemi w Finlandii, który odwiedzi Bydgoszcz 20 grudnia. W okolicach jarmarku stanie także karuzela wiedeńska, z której można będzie korzystać za darmo.

Miasto zostanie tradycyjnie przyozdobione na święta. Ze względu na prace remontowe na płycie Starego Rynku, choinka i szopka będą stać na Placu Teatralnym. Tam także zostanie ustawiona część świetlnych postaci (dama i dżentelmen). Na budynku ratusza wyświetlana będzie świąteczna iluminacja, podobna funkcjonować będzie przy ulicy Parkowej, na bocznej ścianie Hotelu pod Orłem.

Sam Jarmark Bożonarodzeniowy będzie ozdobiony z obu stron świetlnymi bramami. Na ulicy Mostowej staną także bydgoskie anioły. Dekoracje świetle pojawią się także na słupach oświetleniowych, m.in., na ulicach Gdańskiej, Długiej, Placu Wolności, Dworcowej i Jagiellońskiej.

Tegoroczny jarmark odbędzie się w dniach 14-23 grudnia (13.00-20.00).

Uwaga!

Zmiany w komunikacji:

W związku z jarmarkiem zmieni się organizacja ruchu na Starym Mieście. Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Mostowa i część placu Teatralnego. Nie będzie tam też możliwości parkowania. Wyjazd ze Starego Miasta od strony Starego Rynku będzie możliwy ulicami Malczewskiego, Grodzką i Przy Zamczysku do placu Kościeleckich. W tym celu na odcinku ulicy Grodzkiej od Mostowej do Podwala odwrócony zostanie kierunek ruchu.

Reklama