Jaka edukacja, jaka kultura?

Marek Tomaszewski
,

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na publiczną dyskusję o stanie, charakterze i wyzwaniach stojących przed edukacją kulturową w województwie kujawsko-pomorskim.

Od dwóch lat w regionie realizowany jest projekt Struktury Kultury (część ogólnopolskiego programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura). Jednym z priorytetów projektu jest diagnoza edukacji kulturowej. Podczas spotkania podsumowane zostaną tegoroczne działania i zaprezentowane badania edukacji kulturowej.

W ramach spotkania pracownicy i doktoranci Zakładu Badań Kultury Instytutu Socjologii UMK zaprezentują wyniki analiz przeprowadzonych w ramach projektu. Uczestnicy dowiedzą się m.in. o tym, co tajemniczy przybysz może zyskać biorąc udział w wydarzeniach związanych z kulturą, czy i jaki sens można odczytać patrząc na zdjęcia wykonane przez animatorów kultury oraz co można „wykopać” we wnioskach grantowych. Po prezentacji uczestnicy wspólnie zastanowią się nad kondycją i perspektywami edukacji kulturowej w województwie.

Spotkanie otworzą: Justyna Smolińska – reprezentująca Narodowe Centrum Kultury i Maciej Frąckowiak – socjolog, współtwórca koncepcji programu Bardzo Młoda Kultura.

Teatr Polski w Bydgoszczy – operatora programu – będą reprezentowali: Łukasz Gajdzis – dyrektor teatru, oraz Katarzyna Jankowska i Wiktoria Szczupacka – koordynatorki Struktur Kultury.

Spotkanie odbędzie się w Instytucie Socjologii UMK w Toruniu, ul. Fosa Staromiejska 1a we wtorek, 28 listopada, o godzinie 17.00.

Osoby z Bydgoszczy mogą skorzstać z bezpłatnego przejazdu busem do Torunia i z powrotem. Liczba miejsc w busie jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o zgłoszenia mailowe na adres: wiktoria.szczupacka@struktury-kultury.pl. Wyjazd o godzinie 16 sprzed Teatru Polskiego w Bydgoszczy, al. Mickiewicza 2.

Reklama