Jak smakowały lata 20-te? Miasto ogłasza konkurs dla restauratorów

Magdalena Jabłońska
,

Z okazji zbliżających się obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski Miasto ogłasza konkurs na restaurację lub lokal gastronomiczny, w którego wnętrzu bydgoszczanie przeniosą się do lat 20-tych ubiegłego wieku i zasmakują potraw z tego okresu. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 stycznia 2020 roku.

Stylizowane na lata 20-te ubiegłego stulecia wnętrze, udekorowana witryna oraz menu z potrawami z początku ubiegłego wieku – to wszystko pojawi się w jednym z wnętrz bydgoskiej restauracji lub lokalu gastronomicznego, który weźmie udział w konkursie.

W konkursie mogą wziąć udział właściciele bydgoskich restauracji i lokali gastronomicznych. Dla zwycięzcy została przewidziana nagroda pieniężna w wysokości 5 tysięcy zł oraz certyfikat „Lokal z epoki 1920 – 2020”. Restaurator, który zajmie 2. miejsce może liczyć na nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych, a za zajęcie trzeciego miejsca otrzyma tysiąc złotych. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 stycznia 2020 roku. Wyłonienie zwycięzcy nastąpi 13 stycznia 2020.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń konkursowych znajdują się tutaj.

Przygotowania do świętowania setnej rocznicy Powrotu Bydgoszczy do Polski trwają już od miesięcy. Świętowanie rozpocznie się od Sylwestra Wolności. To będzie szczególna impreza sylwestrowa, podczas której przeniesiecie się w czasie do 1920 roku.

Na pamiątkę stulecia powstał już historyczny mural przedstawiający klucz zawieszony na biało-czerwonej wstędze. Projekt odwołuje się do historycznego wydarzenia – przekazania symbolicznego klucza do miasta przez niemieckiego burmistrza Bromberg’a Huga Wolfa polskiemu prawnikowi Janowi Maciaszkowi, który stał się pierwszym komisarycznym prezydentem polskiej Bydgoszczy.

W drodze konkursu wyłoniono także logotyp, który będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta związaną z obchodami w całym 2020 roku. Logotyp będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych. W związku z obchodami w przyszłym roku odbędzie się około 20 wydarzeń, które uzyskały dofinansowanie miasta, w ramach przeprowadzonego konkursu.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama