Jacek Lebioda – wystawa fotografii przyrodniczej

Wiktoria Raczyńska
,

Dom Kultury Orion na osiedlu Błonie (ul.16 Pułku Ułanów Wielkopolskich nr 1) zaprasza 18 kwietnia (czwartek), o godzinie 17.00 na wystawę zdjęć Jacka Lebiody. Gościem specjalnym będzie znany podróżnik, Arkady Radosław Fiedler.

Jacek Lebioda – bydgoszczanin od 48 lat fotografuje przede wszystkim ptaki i krajobraz. Na zdjęciach można podziwiać m.in. łabędzie krzykliwe i nieme, kormorany czarne, żurawie, gęsi gęgawy, rybitwy zwyczajne, czaple białe i siwe, brodźce śniade, rycyki, mewy śmieszki czy orły bieliki.

Jacek Lebioda – ukończył szkołę zawodową, uzyskał tytuł fotografa zawodowego, technikum chemiczne ze specjalnością technika foto-chemika, ukończył studia administracyjne i politologiczne na WSP i studia podyplomowe na Akademii Bydgoskiej, Uniwersytecie Wrocławskim i pedagogiczne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, uczestnik studiów doktorskich z zarządzania. Uprawiał kilka dyscyplin sportowych jak oszczep, kolarstwo, karate, kulturystykę, szermierkę, biegi, szybownictwo i paralotniarstwo. Fotograf, przyrodnik, podróżnik, urzędnik i nauczyciel.

– Wystawa moich prac to kilkanaście fotografii z całego ogromnego arsenału uzbieranego przez lata, zapis chwil, spędzonych wśród fauny i flory okolic Bydgoszczy, na łonie natury. Przekazanie jej piękna i dostojności, wśród ptaków, trzcin, wody i słońca, a także rankiem o wschodzie w oparach mgły czy o zachodzie słońca. Staram się pokazać tak zwane zwykłe momenty w życiu, które bardzo często posiadają swoje ukryte znaczenie, nierzadko ulotne barwy, kształty czy gesty tworzone przez samą naturę, ptaki i zwierzęta jak i sam krajobraz i atmosferę malującą uporządkowany koloryt przestrzenny.

Podczas wystawy znany podróżnik Arkady Radosław Fiedler, syn pisarza Arkadego Fiedlera – poseł na sejm trzech kadencji przedstawi film, zdjęcia i opowie w trakcie wystawy o wyprawie do Amazonii w 2015 roku, a być może przedstawi także materiał zdjęciowy z ostatniej wyprawy do Boliwii na przełomie roku 2018-2019.

Wstęp wolny.

materiały nadesłane: Jacek Lebioda

Reklama