Irlandczycy chętnie studiują w Bydgoszczy

Tomasz Welcz
,

Po raz trzeci z rzędu Collegium Medicum w Bydgoszczy zwiększyło liczbę przyjętych studentów z Irlandii na płatny, anglojęzyczny kierunek lekarski.

5 września odbyła się inauguracja pierwszego roku, a wśród nowych adeptów sztuki lekarskiej znaleźli się studenci z Irlandii wraz z towarzyszącymi im rodzinami. Jest to prawdopodobnie największa grupa narodowościowa wśród zagranicznych studentów przyjętych na kierunek lekarski w Collegium Medicum.

Łącznie na Collegium Medicum aplikowało w tym roku ponad 30 Irlandczyków a pomyślnie proces aplikacji przeszło 21, z tego 17 zostanie mieszkańcami Bydgoszczy, dołączając do 12 zachwyconych naszym miastem studentów z Irlandii z zeszłego roku akademickiego.

Od roku 2009, kiedy to Collegium Medicum utworzyło anglojęzyczny kierunek lekarski, dzięki zaangażowaniu profesora Arkadiusza Jawienia, a także dzięki studentom ze Skandynawii, Collegium Medicum regularnie zwiększało liczbę studentów przynosząc ogromne korzyści dla uczelni oraz miasta. Roczne czesne to 45 000 złotych.

W marcu tego roku dzięki działaniom Collegium Medicum, Urzędu Miasta Bydgoszczy, Hotelu Mercure Sepia, BYLotu oraz pomysłodawcy projektu – firmy Medical Poland – zorganizowano obchody św. Patryka, co przyniosło większą rozpoznawalność miasta i uczelni na Zielonej Wyspie.

Medical Poland, reprezentujący Collegium Medicum w Bydgoszczy na terenie Irlandii oraz Wielkiej Brytanii, 30 sierpnia, tuż po zakończeniu rozmów rekrutacyjnych w Dublinie, zorganizował imprezę, na której przedstawiciele polskich uczelni medycznych wraz z profesorem Arkadiuszem Jawieniem, a także Ministerstwa Spraw Zagranicznych Irlandii oraz polskiej Ambasady w Dublinie serdecznie przywitali kolejną grupę Irlandczyków, nowych mieszkańców grodu nad Brdą przez przynajmniej sześć lat.

materiał nadesłany: Adam Krawczyk, Medical Poland

Reklama