Integracyjny plac zabaw w Myślęcinku gotowy

Magdalena Jabłońska
,

Od soboty, 13 października, najmłodsi bydgoszczanie mogą już korzystać z nowego, integracyjnego placu zabaw w Myślęcinku. Są na nim, m.in., huśtawki, karuzele, trampolina i domek. To kolejny element modernizacji parku, którego oferta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Koszt tej inwestycji to około 700 tysięcy złotych.

W Bydgoszczy wszystkie nowe place zabaw są obecnie projektowane w sposób uwzględniający potrzeby dzieci niepełnosprawnych. Wspólna zabawa sprzyja integracji i sprawia wszystkim dzieciom wiele radości. Plac zabaw w Myślęcinku jest jednak szczególny pod tym względem – znajduje się w nim kilkanaście różnych urządzeń i zestawów do zabawy, z których mogą korzystać dzieci nie w pełni sprawne.

Nowy plac powstał w miejscu dotychczasowego – za kawiarnią Parkową, ale będzie zajmował większy obszar. Na placu, pomiędzy punktami gastronomicznymi i stawem, ustawiono huśtawki typu bocianie gniazdo z platformą dla wózków inwalidzkich.

Zaprojektowano też karuzelę, na którą można wjechać wózkiem. Najmłodsi bydgoszczanie bez ograniczeń będą mogli też wcielić się na przykład w rolę maszynisty pociągu lub alpinisty w zestawie sprawnościowym ze ścianką do wspinaczki i systemem lin. Całość uzupełniają zestawy ze zjeżdżalniami i drabinkami, kopalnia piasku, tuba do przechodzenia pod nasypem, bujaki, trampolina oraz domek z drewna. Na placu ustawiono ławki i stojak na rowery.

Plac będzie czynny do godziny 18.30. Godziny funkcjonowania placu będą stałe, z wyjątkiem poniedziałku i wtorku (15 i 16 października) – wtedy na plac zabaw będzie można wejść od godziny 15.00 ze względu na prace przy nasadzonej zieleni.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama