Hubertus i Terenowa Masakra w Myślęcinku

Magdalena Jabłońska
,

W sobotę, 22 września, Myślęcinek będzie areną niecodziennego Hubertusa. Sprytny lis ucieknie bowiem dzieciom niepełnosprawnym, które na co dzień doskonalą swoje umiejętności jeździeckie na zajęciach hipoterapii. Natomiast w niedzielę, 23 września, najwytrwalsi zmierzą się w Myślęcinku z Terenową Masakrą.

Poszukiwania lisiej kity rozpoczną się w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”, a swój finał będą miały na polanie przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczestnicy wyruszą ze stajni o godzinie 14.30. Cenny łup po pogoni trafi do najlepszego jeźdźca. Wydarzenie współorganizuje Kujawsko-Pomorski Oddział Towarzystwa Hipoterapeutycznego.

Również w sobotę, 22 września, o godzinie 11.00 na terenie głównych parkingów Myślęcinka odbędzie się zbiórka przed przejazdem Zlotu Fordu Mustangów. Z tego powodu pojazd kołowy stylizowany na ciuchcię rozpocznie swoje kursy godzinę później – w samo południe.

Z kolei Terenowa Masakra to bieg z wieloma zaskakującymi przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie. Start falami co 15 minut od 9.30 do 12.15 w ramach biegu na 10 km i od 13.00 do 15.45 dla dystansu 5 km. W imprezie brać mogą drużyny. Zawody są bardzo widowiskowe, ponieważ w drodze do mety trzeba, m.in., taplać się w błocie, przeskakiwać, czołgać się, podciągać się na linach. A wszystko to na obszarze rozciągającym się od Różopola poprzez centralne stawy, na Stefanowym Stoku i jego okolicach kończąc.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama