Hubertus i „Jesienne wariacje” w Myślęcinku

Magdalena Jabłońska
,

W najbliższą sobotę (20 października) w Myślęcinku jeźdźcy wyruszą na koniach w tradycyjną pogoń za „lisem”, a zoo zaprosi na „Jesienne wariacje”.

Hubertus to widowiskowy wyścig, w którym jeden z jeźdźców jest lisem za sprawą przyczepionej do ramienia rudej kity, a pozostali uczestnicy mają za zadanie ściągnąć zdobycz. Walka zazwyczaj jest bardzo zacięta, ponieważ reguły są bardzo restrykcyjne (m. in. trofeum można zerwać jedynie lewą ręką) i każdy chce wygrać ten doroczny pościg. Hubertus zacznie się od wyjazdu w teren o godzinie 14.00, następnie około godziny 15.30 wszyscy dojadą na polanę pomiędzy zoo a stawami. Po gonitwie odbędzie się ognisko na terenie Ośrodka Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”. W gonitwie mogą wziąć udział jedynie pełnoletni i zaawansowani jeźdźcy.

Jesień to w myślęcińskim Ogrodzie Zoologicznym szczególny czas. Można zobaczyć, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Spacer w najbliższą sobotę nie musi ograniczyć się do obserwacji mieszkańców zoo – o godzinie 14.00 rozpoczną się bowiem „Jesienne wariacje”. Na początek Bydgoska Kuźnia Zdrowia zaprosi do sali w pawilonie Akwarium Terrarium na pogadankę „Jak dbać o zdrowie dzieci w naturalny sposób?”. Dowiemy się, jak świadomie budować u maluchów nawyki żywieniowe, aby w przyszłości były zdrowe i szczęśliwe, czego unikać w codziennej diecie, jaki ma to wpływ na zdrowie dzieci, a także jak znaleźć naturalne rozwiązania na podniesienie ich odporności. Pogadankę poprowadzą Anna Andrzejewska – młoda mama, która w sposób naturalny dba o zdrowie swojej pociechy i Katarzyna Kujawa – magister zdrowia publicznego, trener medyczny, a także pasjonatka i praktyk dietoterapii. W godzinach 14.30-15.15 odbędzie się gra terenowa. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród tuż po zakończeniu. Od godz. 15.25 do 16.15 dzieci wraz z opiekunami przemienią się w artystów. Będą mogli stworzyć zwierzęta z warzyw i owoców przy wejściu do pawilonu Akwarium Terrarium. Materiały będą dostępne na miejscu, warto jednak przynieść ze sobą nożyki do wycinania. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

W niedzielę (21 października) ze względu na Półmaraton Bydgoski w godzinach 10.00-15.00 utrudniony będzie dojazd do Myślęcinka. Ulica Gdańska na odcinku 11 Listopada-Konna zostanie wyłączona z ruchu. Samochodem do parku można dotrzeć wyłącznie od strony Armii Krajowej i Zamczyska jedynie do ulicy Konnej. Tramwaje nie pojadą do pętli Las Gdański, a autobusy poruszać się będą do Podkowy zmienioną trasą.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama