Historia Kanału Bydgoskiego dla najmłodszych

Marek Tomaszewski
,

Podczas ferii zimowych Miejskie Centrum Kultury zaprasza dzieci na pokład barki „Lemara” oraz do Muzeum Kanału Bydgoskiego na warsztaty z cyklu Kreatywny Port Dziecięcy.

W Muzeum Kanału Bydgoskiego dzieci będą mogły zapoznać się z historią Kanału Bydgoskiego, zobaczyć na makiecie, jak wyglądał kanał w 1800 roku. Poznają sposób działania śluzy trapezowej oraz zobaczą makietę śluzy Okole znajdującej się na nowym Kanale Bydgoskim (makieta wydrukowana została w technologii 3D). Będzie można również również obejrzeć modele statków pływających niegdyś po Bydgoskim Obszarze Wodnym.

Na wszystkich uczestników czeka spacer po Kanale Bydgoskim aż do barki „Lemara”, gdzie pod pokładem będzie można zbudować holowniki, statki i porty z klocków Lego. Dzieci odkryją też, co przewoziły holowniki takie jak barka „Lemara”. Na dzieci czeka wiele innych atrakcji: pod okiem kapitana barki wiązanie supłów z węzłów, układanie słów ukrytych w kodzie flagowym, rozwiązywanie zagadek i będzie okazja zakręcić szyperskim kołem.

Plan zajęć do 16 lutego wygląda następująco: godz. 12.00-13.00 – Muzeum Kanału Bydgoskiego; godz. 13.30-14.30 – barka „Lemara”.

Zapisy: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl.

materiał i zdjęcie: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Reklama