Harleyowcy z całego świata zjadą do Bydgoszczy

Marek Tomaszewski
,

W maju przyszłego roku w Bydgoszczy odbędzie się FH-DCE Super Rally – największy w Europie zlot miłośników motocykli Harley Davidson. W Myślęcinku może pojawić się nawet 10 tysięcy harleyowców z całego świata.

Impreza potrwa od 16 do 20 maja 2018 roku. Gospodarzami zlotu będą dwa warszawskie kluby: H-DC Riders of Poland oraz Brothers H-DC Poland. W czwartek (23 listopada) przedstawiciele klubów spotkali się z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim.

– Miłośnikom tych motocykli spodobały się tereny Myślęcinka tak bardzo, że chcą w przyszłym roku spotkać się właśnie u nas – powiedział Rafał Bruski.

W tym roku zlot zorganizowany był w czeskim Brnie i przyciągnął około 10 tysięcy uczestników. Organizatorzy zlotu na swojej stronie już zachęcają do przyjazdu do Bydgoszczy.

„To już 44-te FH-DCE Super Rally® tym razem w Bydgoszczy. Miasto w północno-centralnej Polsce z korzeniami sięgającymi średniowiecza, leżące nad rzeką Brdą w okolicy pięknych krajobrazów kuszących do wycieczek na twoim H-D. W niewielkiej odległości znajdują się atrakcje warte odwiedzenia – miasto Bydgoszcz z zabytkami i knajpkami na bulwarze rzeki Brdy, stare miasto, zamki krzyżackie, lasy, jeziora i wiele więcej. Bydgoszcz to również dobry dojazd ze wszystkich kierunków Europy. Blisko autostrady A-1 północ-południe, ale również dróg krajowych” – można przeczytać na stronie FH-DCE Super Rally.

W Myślęcinku powstanie specjalnie zorganizowane miasteczko zlotowe, a na nim miejsca campingowe, sanitariaty, catering, sceny z muzyką na żywo, będzie także wiele innych atrakcji.

FH-DCE Super Rally jest organizowany już od ponad 40 lat każdego roku w innym miejscu w Europie przez kluby członkowskie Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson. Corocznie uczestniczy w nim od 7 do 10 tys. harleyowców z całego kontynentu. Na zjazdy przyjeżdżają również uczestnicy z USA, Ameryki Południowej, Japonii, a nawet Nowej Zelandii.

FH-DCE to , założona w 1991 roku, zarejestrowana zgodnie z prawem europejskim jako E.E.I.G. (Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych). Zrzesza ponad 38 000 członków z ponad 120 niezależnych klubów z większości krajów europejskich. Zarówno H-DC Riders of Poland jak i Brothers H-DC Poland są członkami federacji – klubami zrzeszającymi użytkowników motocykli Harley Davidson.

zdjęcie: strona FH-DCE Super Rally

Reklama