Gwiazdy lekkoatletyki na Copernicus Cup

Tomasz Welcz
,

Już jutro w Arenie Toruń odbędzie się II Halowy Europejski Mityng Lekkoatletyczny Copernicus Cup. Kibice będą mogli obejrzeć światowe gwiazdy Królowej Sportu.

Ozdobą mityngu będzie z pewnością bieg na 800 metrów mężczyzn. Rywalem naszego wicemistrza świata z Pekinu 2015 Adama Kszczota będzie Mohammed Aman – mistrz świata z Moskwy 2013 oraz mistrz świata z hali w Stambule (2012) i Sopocie (2014). Grono uczestników biegu uzupełni, m.in., brązowy medalista olimpijski z Londynu Kenijczyk Timothy Kitum.

Organizatorzy mityngu nie ukrywają, że liczą na najlepszy wynik na świecie, bo takiego biegu jeszcze w Polsce nie było.

Emocjonująco zapowiada się także bieg na 800 metrów kobiet, w którym zmierzą się nasze zawodniczki – Joanna Jóźwik, brązowa medalistka mistrzostw Europy w Zurychu w 2014 roku, Angelika Cichocka oraz ubiegłoroczna halowa liderka światowych tabel Brytyjka Jenny Meadows.

W pchnięciu kulą kibice zobaczą, m.in., Tomasza Majewskiego, naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego, oraz Konrada Bukowieckiego, mistrza świata i mistrza Europy juniorów. W skoku o tyczce wystartują natomiast medaliści mistrzostw świata Paweł Wojciechowski oraz Piotr Lisek. Na 60 metrów pobiegnie mistrzyni Europy juniorek Ewa Swoboda.

Początek zawodów 12 lutego o godzinie 18.15.

Reklama