Głosowanie w CH Rondo trwa

Wiktoria Raczyńska
,

Aż 20 organizacji pozarządowych z Bydgoszczy zgłosiło swoje projekty do akcji „Bliżej inicjatyw lokalnych” organizowanej przez Centrum Handlowe RONDO. O tym, który projekt otrzyma dofinansowanie w wysokości 10 000 złotych zadecydują mieszkańcy Bydgoszczy w głosowaniu, które odbywa się w dniach 17-30 września 2016.

Głosować można za pomocą specjalnej aplikacji na standzie multimedialnym znajdującym się w Rondzie lub wchodząc na oficjalny fanpage galerii na Facebooku, gdzie na głosujących czekają nagrody w postaci dwóch kart podarunkowych o wartości 150 złotych każda. Głosowanie trwa do 30 września.

Do drugiego etapu akcji zakwalifikowało się 10 projektów, na które mogą głosować klienci Ronda:

  • „ANIMALS” Towarzystwo Pomocy Zwierzętom w Bydgoszczy („Pomóżmy przetrwać zimę! Stawiamy i ocieplamy domki dla zwierząt – psy, koty, jeże”)
  • Bydgoskie Stowarzyszenie Opieki nad Chorymi z Otępieniem Typu Alzheimerowskiego (Nadzieja. Warsztaty dla chorych i opiekunów osób chorujących na choroby otępienne)
  • Bydgoskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne „Myślęcinek” (Hipoterapia – terapia z koniem – dla niepełnosprawnych mieszkańców miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego)
  • Fundacja Grażyny Piechockiej-Kranc „Radosne dzieciństwo” („Habilis … bo siła jest w nas”. Utworzenie i wyposażenie gabinetu rehabilitacyjnego w Zespole Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy)
  • Fundacja na Rzecz Rozwoju Kardiologii (Zakup sprzętu do rehabilitacji kardiologicznej dla Kliniki Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy)
  • Fundacja „Wiatrak” („Kraina Radosnej Zabawy”. Wyposażenie placu zabaw w dzielnicy Fordon)
  • Fundacja „Wyjść z cienia” (Świadomi mówimy – stop przemocy. Konkurs dla szkół na filmik – spot „Świadomi mówimy – stop przemocy” oraz spotkania edukacyjno-prewencyjne w szkołach)
  • Katolickie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Specjalnej Troski i Ich Rodzin im. Św. Maksymiliana Kolbego („Pogotowie Dobroczynne”. Zakup auta celem zabezpieczenia osób ubogich w niezbędne przedmioty użytku codziennego)
  • Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Bydgoszczy (Ja w autobusie, ja w tramwaju – przyjazna komunikacja miejska dla osób z autyzmem. Szkolenia dla pracowników komunikacji miejskiej w Bydgoszczy oraz kampania informacyjna dla mieszkańców)
  • Stowarzyszenie „Bezpieczeństwo dziecka” („Radość z bycia razem”. Integracja środowiska seniorów i dzieci poprzez organizację osiedlowego festynu na osiedlu Bartodzieje w Bydgoszczy).

Czas na drugi etap akcji społecznej ‘Bliżej inicjatyw lokalnych’. Teraz wszystko w rękach klientów CH Rondo – to oni zadecydują, która organizacja pozarządowa otrzyma dofinansowanie w wysokości 10.000 złotych.

materiały nadesłane: Monika Paduch, Orchidea PR

Reklama