Gdzie przyjmie nas lekarz w nocy i święta

Marek Tomaszewski
,

Od niedzieli (1 października) wprowadzone zostają zmiany w nocnej i świątecznej opiece lekarskiej.

Jak infomuje NFZ, w Bydgoszczy nocną i świąteczną pomoc będą świadczyły trzy poradnie w szpitalach: Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ul. Szpitalnej, Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym przy ul. Kurpińskiego 5, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym przy ul. Chodkiewicza 44, w budynku A – dla dzieci do 18. roku życia. Ponadto dorośli będą mogli udać się do lekarza w dwóch przychodniach Fundacji Zdrowia dla Ciebie: przy ul. Witkiewicza 1 oraz Królowej Jadwigi 18.

Nocna i świąteczna pomoc lekarska udzielana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, czyli soboty, niedziele i święta.

W razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza czy pielęgniarki złożył swoją deklarację. Dyżurujący lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) lub telefonicznie.

Placówki, które dotąd świadczyły pomoc medyczną w nocy i święta, czynne będą do niedzieli do godziny 8.00.

Reklama