Fordoński Festiwal Integracyjny już w niedzielę

Wiktoria Raczyńska
,

Fundacja „Wiatrak” zaprasza wszystkich mieszkańców Fordonu i nie tylko na niedzielny (3 września) festiwal integracyjny z Matką Teresą z Kalkuty (ul. Bołtucia 7).

Na scenie wystąpią, m.in., kuglarz Oskar Miłosierny, iluzjonista Bartolomeo, Teatr „inteGracje” z „Wiatraka”, uczestnicy zajęć akrobatyki i wokalistka Natalia Smogulecka z zespołem.

Na stoisku Warsztatu Terapii Zajęciowej „Wiatrak” będzie można kupić piękne przedmioty robione ręcznie przez niepełnosprawnych – stroiki, świeczki, podkładki, biżuterię i wiele innych. Będą też stoiska z innymi wyrobami – rzeźbami z drewna i mydła, kosmetykami, rękodziełem artystycznym i ludowym, wyplotami z brzozy itp.

Od godziny 16.40 do 18.00 chętni będą mogli spotkać się z instruktorem nordic walking i poznać wszystkie tajniki tego sportu.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży – będzie można pograć w piłkę nożną i siatkówkę, a także w szachy czy poskakać na trampolinie. Będzie stoisko z grami planszowymi PEGAZ, lody z Rolniczej Zagrody, wata cukrowa, dmuchańce i balony z helem.

Chętni będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody, kupując losy w loterii fantowej Rady Rodziców, z której dochód przeznaczony zostanie na animacje społeczno-kulturalne dzieci i młodzieży.

Podczas festiwalu będzie można też odwiedzać specjalny namiot, w którym udzielane będą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące „wiatrakowych” zajęć, będzie też możliwość, by od razu się na nie zapisać.

Fordoński Festiwal Integracyjny ze św. Matką Teresą z Kalkuty – patronką „Wiatraka” – potrwa od 15.00 do 19.00.

materiały nadesłane: Magdalena Gill, Fundacja „Wiatrak”

Reklama