Finisaż wystawy „Wacław Szpakowski – Linie rytmiczne”

Marek Tomaszewski
,

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza 30 września na zakończenie wystawy „Wacław Szpakowski – Linie rytmiczne”. Podczas finisażu będzie okazja porozmawiać z kurator wystawy – Elżbietą Łubowicz, która opowie o artyście i technikach jego pracy.

Na gości będzie czekać również niespodzianka – pierwsze 50 osób otrzyma płyty z muzyką zainspirowaną twórczością Wacława Szpakowskiego, autorstwa Barbary Konopki i jej współpracowniczki Weroniki Kami. Na płycie znajdą się utwory z koncertu (muzyka komponowana na żywo do rysunków artysty jako partytura + nowy mastering sonifikacji z wystawy).

11069_D7_FHx_bWacław Szpakowski to artysta zasługujący na trwałe miejsce w historii sztuki współczesnej. To twórca rysunkowych „Linii rytmicznych”, tworzonych w latach 1900–1951, które w części powstały w Bydgoszczy, gdzie Szpakowski mieszkał w latach 1931–1934. Bydgoska prezentacja „Wacław Szpakowski(1883–1973). Linie rytmiczne”, zawierająca 57 prac rysunkowych, jest drugą edycją monograficznej wystawy, eksponowanej w ubiegłym roku w Muzeum Miejskim we Wrocławiu w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Finisaż wystawy 30 września, godz, 13.00, Galeria Sztuki Nowoczesnej, Wyspa Młyńska. Wstęp wolny.

materiał nadesłany: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, zdjęcie – Wojciech Woźniak

Reklama