Festiwal Wisły od Włocławka do Torunia

Magdalena Jabłońska
,

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją od początku wakacji możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. W dniach od 12 do 15 sierpnia wokół rzeki na odcinku od Włocławka do Torunia odbywać się będzie Festiwal Wisły.

– Festiwal Wisły to jedyna taka impreza w kraju, która odwołuje się do historycznego i kulturowego dziedzictwa związanego z Królową Polskich Rzek. To symbol naszego państwa, któremu zawdzięczamy rozwój handlu. Przez setki lat po Wiśle pływały statki z towarem, dlatego zaczynamy festiwal od parady jednostek pływających. Czeka nas też festiwal piosenki żeglarskiej, kiermasz kulinariów z terenów nadwiślańskich od źródła po Bałtyk, zawody pływackie na Wiśle i spotkanie z polskimi Wikingami, a to jeszcze nie wszystko. Przez te cztery dni będzie się działo naprawdę dużo – mówi Marcin Karasiński, dyrektor festiwalu.

Baw się, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę

Festiwal rozpocznie się we Włocławku, skąd wyruszy wspomniana parada statków. Warto przy okazji odwiedzić Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, przez którego malownicze tereny przepływa Wisła i gdzie znajduje się kilka miejsc biorących udział w paszportowej zabawie. Mnóstwo atrakcji czeka też w pozostałych centrach festiwalowych – Nieszawie, Ciechocinku, Osieku nad Wisłą i Toruniu – wszędzie tam dobrze się pojawić. A skoro już wybierzecie się w podróż po regionie, warto zabrać ze sobą Paszport Turystyczny: czy to w postaci aplikacji na swój telefon, czy tradycyjnej, drukowanej książeczki.

Paszport – książeczka

By dołączyć do akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli. W ten sposób można odkrywać nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W książeczce jest ich aż 118. Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Paszport – aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możecie już ruszać w teren. Za każdym razem, gdy odwiedzicie miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymacie wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW regionu – a przy okazji zdobycie jak największej ilości punktów.

Reklama